Pompy monoblokowe

Pompy monoblokowe

Pompy monoblokowe to urządzenia o nietypowej konstrukcji, które integrują silnik z wirnikiem lub ślimakiem, tworząc jeden blok. Sprzęt przeznaczony jest głównie do użytku przemysłowego, choć jego uniwersalność pozwala na stosowanie go również w gospodarstwie domowym. Za pomocą tych pomp istnieje możliwość przesyłu substancji oleistych, a także wody. Ich główne zastosowanie polega na wzmocnieniu ciśnienia strumienia wody, dlatego bardzo często wykorzystuje się je do zasilania w wodę budynków mieszkalnych lub dostarczania płynów do rozbudowanych instalacji nawadniających.

Gdzie sprawdzą się pompy monoblokowe?

Z pomp monoblokowych korzystają różne branże, w tym rolnicy, producenci rozmaitych olejów, a także właściciele myjni samochodowych i stacji paliw. W zależności od wybranego wariantu urządzenia, pompa monoblokowa sprawdzi się m.in. podczas transportu płynów smarujących (olejów, paliwa, smarów) lub płynów czystych i umiarkowanie zanieczyszczonych. Sprzęt pozwala na wygodne odpompowywanie wody z zagłębień, nawadnianie pól czy mycie z podwyższonym ciśnieniem.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Urządzenia dostępne są w modelach z różnymi parametrami technicznymi. Zamawiający ma możliwość dostosowania niektórych z nich do własnych potrzeb. Umożliwiamy wykonanie na żądanie innych wielkości napięcia, przygotowanie ustalonej częstotliwości, a także dostosowanie stopnia ochrony i temperatury otoczenia do transportowanych mediów. Zależy nam na tym, by nasi klienci mogli cieszyć się zakupionym urządzeniem przez lata. Właśnie dlatego stosujemy standardy wymagane do przesyłu cieczy o różnej temperaturze, pod dużym ciśnieniem i z uwzględnieniem ewentualnego zanieczyszczenia.

Monoblokowe pompy znane są przede wszystkim z trzech rzeczy — uniwersalności, wydajności oraz trwałości. Każda z tych cech możliwa jest dzięki zastosowaniu odpowiedniej technologii i parametrów pracy silnika. Nasze urządzenia są w stanie pracować w sposób ciągły, transportując płyny nawet do 90 stopni Celsjusza (w zależności od wybranego modelu). Podczas pracy urządzenie nie jest narażone na uszkodzenia, ponieważ jego obudowa została przystosowana do mediów, które będzie przesyłała. Jeśli jest to woda, wówczas pompa z pewnością nie zardzewieje, a użytkowana w prawidłowy sposób posłuży przez długi czas.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą