Pompy samozasysające

Pompy samozasysające

Pompy samozasysające to komfortowy w użytkowaniu sprzęt, który jak sama nazwa wskazuje, jest w stanie samoczynnie pompować ciecz. Możliwe jest to dzięki mieszaninie wodno-powietrznej. Urządzenie cieszy się dużą sympatią głównie osób prywatnych, choć i przedsiębiorstwa niekiedy decydują się na ich zakup. Zastosowanie pomp zależy od wybranego modelu — wśród proponowanych przez nas systemów, można znaleźć między innymi pompy jednostopniowe i wielostopniowe. Oferujemy urządzenia monoblokowe, z inżektorem, a także z wirnikiem gwiaździstym lub wirnikiem otwartym o swobodnym przepływie. Niektóre pompy posiadają wbudowany kosz po stronie ssawnej.

Na decyzję o wyborze właściwej pompy wpływa przede wszystkim sposób jej późniejszego zastosowania. W naszej ofercie są bowiem zarówno urządzenia stworzone wyłącznie do użytku domowego, jak i nieco cięższej pracy przemysłowej. Pierwsze z nich można wykorzystać przede wszystkim do wody czystej i umiarkowanie zabrudzonej. Drugie z kolei, znacznie szczelniejsze i wyposażone w odpowiednie filtry, mogą pompować również ciecz, w której znajdują się ciała stałe (np. piasek) do kilku milimetrów wielkości.

Wszechstronne zastosowanie pomp samozasysających

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Samozasysająca pompa może okazać się przydatna, na przykład przy odpompowywaniu wody z zagłębień, a także do podnoszenia ciśnienia wody w sieci. Osoby prywatne wielokrotnie stosują je do nawadniania pól i ogrodów, a także do mycia (np. samochodu) z użyciem silnego strumienia wody. Korzystając z niektórych urządzeń, można też pompować wodę ze studni, a także stosować je do cyrkulacji wody w basenach. W przypadku szeroko rozumianego przemysłu sprawdzą się także w gospodarce komunalnej, a nawet do zabiegów hydromasażu na przeznaczonych do tego basenach i w salonach SPA.

Sprzęt zaskakuje nie tylko szerokim zastosowaniem, ale i możliwością personalizacji. Użytkownik może bowiem przed zakupem wymienić lub zmodyfikować niektóre podzespoły pomp, aby te były lepiej dostosowane do pracy. Zmienić można między innymi wielkość napięcia, dopuszczalną temperaturę, uszczelnienia mechaniczne czy stopień zabezpieczeń. Zarówno przed, jak i po zakupie pomp, poleca się przejrzeć kartę techniczną i instrukcję obsługi umieszczoną przy każdym produkcie. Nie należy uruchamiać pompy na sucho. Właściwe użytkowanie gwarantuje długą żywotność urządzenia.