Calpeda

Pompy do przesyłu niebezpiecznych cieczy

Pompy Calpeda to szeroki wachlarz zastosowań dla zakładów przemysłowych, rolnictwa, branży usługowej i gospodarstw domowych. Producent dostarcza urządzenia służące do przesyłu cieczy o rozmaitej konsystencji i dowolnym stopniu zanieczyszczenia. Urządzenia przystosowywane są do transportu płynów niebezpiecznych, w tym zagrażających wybuchem, łatwopalnych lub kwasów. Dowodem wysokich standardów bezpieczeństwa są liczne certyfikaty zgodne z europejskimi i światowymi normami.

W naszej ofercie znajdują się pompy przemysłowe o różnej budowie, w tym między innymi pompy cyrkulacyjne, głębinowe, monoblokowe i obiegowe. Ze względu na jakość naszych produktów, klienci wybierają również pompy samozasysające, wirowe i zatapialne. Wiele modeli dostępnych jest w wariancie pionowym i poziomym. W zależności od wybranego sprzętu można przy jego pomocy transportować ścieki, płyny poprodukcyjne lub zanieczyszczoną wodę. Niektóre urządzenia doskonale nadają się do przesyłu kwasów, detergentów i różnych substancji chemicznych. Inne z kolei będą odpowiednie do wzmocnienia ciśnienia wody i tym samym usprawnienia nawodnienia gospodarstw domowych, ogrodów i pól.

Indywidualnie dopasowane pompy Calpeda

Każda pompa Calpeda posiada ustalone warunki pracy, na które składa się wydajność silnika i odporność obudowy. Urządzenia są w stanie pracować w temperaturze sięgającej nawet do 90 stopni Celsjusza, lecz jest to kwestia indywidualna. Jedne umieszcza się bezpośrednio w zbiornikach otwartych lub zamkniętych, inne natomiast montuje się na zewnątrz. Silnik pomp w dużej mierze zależy od indywidualnego zapotrzebowania użytkownika. Z reguły urządzenia są w stanie działać na różnego typu silnikach, w tym trójfazowych lub jednofazowych. Można je dokupić osobno, aby przystosować swoją pompę do konkretnych prac. Wybór pomp jest na tyle szeroki, że z łatwością uda się wybrać odpowiednią. W razie wątpliwości zapraszamy do kontaktu, a nasi doradcy pomogą dostosować właściwy sprzęt. Pomożemy skompletować zestaw pompy z akcesoriami, dobierając niektóre z parametrów na specjalne żądanie.

Zapraszamy do skorzystania z oferty!