Mimośrodowe pompy śrubowe FLUX nadają się do transportu cieczy o niskiej i wysokiej lepkości. Pompy pracują z niską turbulencją, przy stałym ciśnieniu i zapewniają pompowanie delikatne i wolne od pulsacji. Pompy serii 550 są używane w sektorze przemysłowym, natomiast pompy serii 560 są zaprojektowane specjalnie dla sektora farmaceutycznego, spożywczego i kosmetycznego. Wszystkie pompy ślimakowe mogą być zarówno mobilne, jak i stacjonarne. Składają się z zaledwie kilku komponentów i są łatwe do demontażu.
Pompa głębinowa ślimakowa dostępna jest w wersji zanurzeniowej (do umieszczenia w pojemniku) oraz do instalacji poza pojemnikiem. Każdy model posiada szereg zabezpieczeń, które mają na celu uchronić zarówno użytkownika przed zagrożeniem, jak i sprzęt przed samoistnym zniszczeniem. Posiadają między innymi ochronę przeciwwybuchową, certyfikat 3A oraz są wykonane z uwzględnieniem FLUX FOOD (zgodnie z dyrektywą (WE) 1935/2004 i FDA CFR 21). Pompa śrubowa instalowana do wody, beczkowozu lub dowolnej cieczy może być w bardzo łatwy sposób połączona z silnikiem. Dokonuje się tego poprzez kołnierz łożyskowy (S) za pomocą przekładni planetarnej (GS). Do pompowania mediów o szczególnie wysokiej lepkości dostępne są specjalne systemy opróżniania.
Urządzenia, z uwagi na swoją uniwersalność, sprawdzą się zarówno podczas przesyłu bardzo płynnych substancji, jak i półstałych. Do pierwszych z nich można zaliczyć m.in. oleje mineralne lub wodę. Drugie to chociażby masy szpachlowe lub bardzo gęste ścieki. W sprzedaży dostępna jest pionowa i pozioma pompa ślimakowa z różnymi parametrami i możliwościami obrotu. Będzie ona odpowiednia do transportu wody, opróżniania beczkowozu i pozbywania się płynnych odpadów poprodukcyjnych. Wskazane jest, aby dostosować pompę do mediów, które planuje się przesyłać. Inny silnik okaże się lepszy w przypadku substancji półstałych, a inny do transportu wyłącznie płynnych.
Pompy konstruowane są w taki sposób, aby użytkownik miał zapewnioną pełną swobodę w kwestii doboru właściwych komponentów. Dlatego też do każdego z urządzeń pasują różne silniki. Mogą być one komutatorowe, trójfazowe lub pneumatyczne. Informacje o kompatybilności silników oraz pozostałych parametrach produktu znajdują się w opisie wybranego urządzenia. Warto zapoznać się również z cechami i zaletami konkretnej pompy, a także sugerowanymi cieczami, jakie można za jej pomocą transportować. Nasi doradcy techniczni chętnie pomogą w doborze najodpowiedniejszych podzespołów dla danej branży i jej zapotrzebowania.