Mierniki przepływu

Mierniki przepływu cieczy

Mierniki przepływu cieczy są powszechnie stosowane w przemyśle. Stanowią nieodłączny element regularnych badań płynów, zarówno tych bezpiecznych, jak i agresywnych. Proponujemy liczniki, które są jednocześnie łatwe w obsłudze, a przy tym zapewniają bardzo wysoką dokładność przeprowadzanych pomiarów. Niektóre z naszych urządzeń potrafią uzyskać bardzo wysoki zakres lepkości przy niskim spadku ciśnienia. Z kolei inne pozostają niewrażliwe na małe cząstki ciał stałych, które mogłyby zaburzać pomiar lub przyczynić się do uszkodzenia miernika. Sprzedajemy modele, które można zamontować na ścianie, odpowiednio je skalibrować, a w niektórych przypadkach również użytkować bez podłączenia do instalacji elektrycznej.

Nasze urządzenia cechują się dużą ilością zalet. Można je szybko, wygodnie i bezpiecznie ustawić oraz zainstalować na pompie. Mierniki wyposażyliśmy w kilka poziomów zabezpieczeń, do których można zaliczyć ochronę danych pomimo wymiany baterii. Przygotowaliśmy modele z czytelnymi wyświetlaczami i z wysoką odpornością na działanie cieczy. Oferowane przez nas mierniki przystosowane zostały do nawet najtrudniejszych prac, podczas których narażone są między innymi na wybuchy, oblepienie, podpalenie czy zniszczenie przez kwas. Należy jednak pamiętać, aby dobrać odpowiedni miernik do planowanych pomiarów.

Budowa i przeznaczenie mierników przepływu

Przepływomierze FLUX, zbudowane są z wykorzystaniem tarczy obrotowej (FMC), owalnych kół zębatych (FMO) lub koła turbiny (FMT). Oferują odpowiednie rozwiązanie dla każdego zastosowania. W zależności od modelu i wielkości można je wykorzystywać do pomp beczkowych FLUX lub stacjonarnie, np. w systemach rurociągów. Za pomocą cyfrowego wyświetlacza FLUXTRONIC® dla FMC i FMO, procesy napełniania i dozowania prawie wszystkich płynów, mogą być wykonywane z maksymalną precyzją i największym możliwym bezpieczeństwem. W trybie automatycznym możliwe jest również wysyłanie sygnałów do celów sterowania. Pozwala to na kierowanie najbardziej zróżnicowanymi procesami.

Zapraszamy do zakupów!

Produkty mogą być stosowane przez różne branże, począwszy od gospodarki komunalnej, idąc przez dostawców paliw, aż po samych producentów wyrobów z materiałów niebezpiecznych. Właściwie dobrany miernik doskonale sprawdzi się między innymi przy pomiarze olejów, benzyny, rozpuszczalników, a także kwasu akumulatorowego czy mediów o niskiej lepkości. W przypadku problemów przy wyborze odpowiedniego przepływomierza zachęcamy do kontaktu.