Rozdrabniacze

Ekonomiczne systemy rozdrabniania odpadów

Systemy rozdrabniania MERCODOR to najbardziej ekonomiczne i skuteczne rozwiązania dla firm komercyjnych i przemysłowych. Urządzenia stosuje się między innymi do recyklingu surowców, odpadów biurowych i domowych. Wykorzystywane są w każdej branży, która dokonuje obróbki tworzyw, a odpad jest na bieżąco usuwany. Podstawowe konstrukcje mogą być optymalnie zaprojektowane dla rozdrabnianego materiału lub jego pożądanego rozmiaru po rozdrobnieniu. Dokonuje się tego za pomocą specjalnych przystawek, a także indywidualnej regulacji ostrzy tnących (ich ilości, rodzaju, kształtu oraz stanu). W rezultacie otrzymuje się oczekiwany stopień rozdrobnienia szerokiej gamy materiałów odpadowych.

Rozdrabniacze do każdego typu odpadów

Rozdrabniacze do odpadów można podzielić w zależności od tworzywa, dla jakiego zostały zaprojektowane. Wyróżnia się między innymi urządzenia stworzone z myślą o niszczeniu butelek, a także te, które mają na celu rozdrobnić, chociażby drewno, blachę czy plastik. Rozdrabniacze od marki MERCODOR są zaprojektowane z myślą o wszechstronnym ich wykorzystaniu, nawet do produktów trudnych w recyklingu. Właśnie dlatego stworzyli również systemy rozdrabniające tekstylia, gumę, papier, tekturę, a także wióry aluminiowe i stalowe oraz włókninę filtracyjną. Wszystkie te materiały stanowią wyłącznie początek listy zastosowań rozdrabniarek.

Korzyści stosowania rozdrabniaczy

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

Stosowanie rozdrabniarek w swojej firmie lub gospodarstwie domowym niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim jest to ważny krok w kierunku ochrony środowiska. Rozdrobnione materiały jest też łatwiej przechowywać i chętniej przyjmowane są przez zakłady zajmujące się recyklingiem. Oprócz urządzeń do rozdrabniania najpopularniejszych odpadów (jak np. plastik), proponujemy również szereg rozwiązań przeznaczonych do trudniejszych zadań.


Do zadań specjalnych dostępne są następujące konstrukcje specjalne:

- Rozdrabniacz z perforowanym sitem
- Rozdrabniacz ze stali nierdzewnej lub tylko części mające kontakt z rozdrabnianym materiałem ze stali nierdzewnej
- Rozdrabniacz jednowałowy w różnych rozmiarach
- Rozdrabniacz do styropianu
- Rozdrabniacz do kartonu
- Rozdrabniacz do kości
- Rozdrabniacz do wiórów
- Rozdrabniacz do butelek
Zdajemy sobie sprawę z tego, że wybór rozdrabniarek w naszym sklepie jest bardzo duży. Jeśli nie wiesz, które urządzenie wybrać do swojego zakładu, skontaktuj się z nami. Przedstawimy różnice w parametrach i zastosowaniach poszczególnych typów rozdrabniarek, byś mógł wybrać najodpowiedniejszy model.