Pompy w wersji Ex, dla obszarów zagrożonych wybuchem
  • Start
  • Produkty
  • Pompy w wersji Ex, dla obszarów zagrożonych wybuchem

Pompy do cieczy agresywnych i łatwopalnych

Najwyższe bezpieczeństwo dzięki tradycji
FLUX w 1953 roku wprowadził pierwszą na świecie pompę beczkową do stosowania w obszarach niebezpiecznych – F 300 Ex. Było to pionierskie osiągnięcie w tym bardzo wrażliwym obszarze. Podobnie jak w przeszłości, najnowocześniejsza technologia szybko wpłynęła na rozwój produktów FLUX. Marka z biegiem czasu prezentowała coraz to nowsze rozwiązania, które miały na celu umożliwić przesył najbardziej niebezpiecznych płynów. Tak powstały specjalne pompy do cieczy agresywnych i łatwopalnych.

Certyfikowana zgodność
Pompy do cieczy łatwopalnych oraz agresywnych, czyli między innymi beczkowe i kontenerowe od FLUX w wersji przeciwwybuchowej, zostały przetestowane przez Physikalisch-Technische Bundesanstalt (PTB). Otrzymały certyfikat badania typu WE zgodnie z dyrektywą ATEX 94/9 / WE i 2014/34 / UE oraz zgodnie z normą DIN EN Certyfikat 13463. Dokumentacja jest potwierdzeniem bezpieczeństwa i spełnienia najważniejszych standardów. Maksymalny stopień ochrony przed wybuchem zapewniony jest zarówno w przypadku kompletnych urządzeń, jak i sprzedawanych osobno silników.

Zabezpieczenie FLUX EX – bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

W strefach potencjalnie wybuchowych oraz w przypadku pompowania cieczy łatwopalnych pompy są dopuszczone do kategorii 1 (Strefa 0). Jeśli jednak dochodzi do pompowania cieczy palnych lub pompa użytkowana jest w sferze zagrożonej wybuchem – silniki przeciwwybuchowe klasyfikowane są do kategorii 2 (strefa 1).

Strefa 0 „Zakres, w którym atmosfera wybuchowa występuje w sposób ciągły przez długi okres oraz często występują mieszaniny materiałów palnych w postaci gazu, pary wodnej lub oparów powietrza” (definicja według DIN EN 1127-1 załącznik B).

Strefa 1 „Zakres, w którym można spodziewać się, że atmosfera wybuchowa w mieszaninie materiałów palnych w postaci gazu, pary lub mgły z powietrzem w normalnej eksploatacji czasami występuje” (definicja według DIN EN 1127-1 załącznik B).

Jeśli przyszły użytkownik pompy nie jest w stanie stwierdzić, jaki stopień bezpieczeństwa powinno posiadać jego urządzenie, zachęcamy do kontaktu. Nasi eksperci przedstawią różnice i podpowiedzą, na który silnik się zdecydować w przypadku transportu konkretnych cieczy. Dobiorą również najodpowiedniejszy rodzaj pompy do cieczy agresywnych i łatwopalnych pod względem obudowy i przeznaczenia. Pozwoli to zniwelować ryzyko zagrożenia zarówno dla obsługującego sprzęt, jak i dla urządzenia.