Pompy wirnikowe

Głębinowe pompy wirnikowe do wody

Zanurzeniowe pompy wirnikowe przeznaczone są do pompowania i cyrkulacji wody, a także agresywnych i ściernych mediów o dużej wydajności, np. środków chłodzących, smarnych, niepalnych rozpuszczalników, a nawet kwasów i ługów. Główne obszary zastosowania leżą w przemyśle chemicznym, technologii procesowej, obróbce powierzchni, galwanotechnice oraz w produkcji płyt z obwodami drukowanymi. Pompa wirnikowa stosowana jest również w technice ściekowej do oczyszczania brudnej wody i jej uzdatniania. Jest zatem urządzeniem bardzo uniwersalnym, a dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów, przez długi czas utrzyma wysoką jakość swojej pracy.

Pompy wirnikowe do zadań specjalnych

Pompa głębinowa wirnikowa przydatna jest, gdy wymagane są duże prędkości przepływu, praca ciągła lub specjalne zanurzenie. W zależności od wymagań chemicznych i termicznych dostępne są produkty wykonane z różnych materiałów. By cieszyć się wydajnym sprzętem, należy wybrać urządzenie przystosowane pod konkretne media. Pompa zanurzeniowa wykorzystywana do wody będzie na przykład odporna na korozję, inne natomiast mogą być m.in. kwasoodporne lub niewrażliwe na wysokie bądź niskie temperatury. W sprzedaży dostępne są wersje bezuszczelkowe, które nie posiadają też łożysk i są w stanie działać na sucho. Cała ich konstrukcja jest solidna, a do tego wyklucza kontakt przenośnika z obudową. Jest to więc dodatkowe zapewnienie o wysokiej wytrzymałości urządzenia.

W praktyce pompa wody wirnikowa może zostać włożona do studni lub być umieszczona zarówno w otwartych, jak i zamkniętych zbiornikach. Aby ułatwić pracę użytkownikom sprzętu, przygotowane zostały modele pionowe i poziome, a niektóre z nich można nawet wykorzystywać na dwa sposoby. Posiadają wymienne silniki, które pasują również do innych wersji urządzenia. Zatapialna pompa do wody wirnikowa typu FLUX jest indywidualnie konfigurowana i wytwarzana zgodnie z odpowiednimi wymaganiami technicznymi. Oznacza to, że każdy sprzęt przechodzi wiele prób jakości — podczas nich sprawdzana jest między innymi wytrzymałość komponentów na działanie mediów. Kontroluje się także żywotność urządzenia, jego niezawodność oraz możliwości. W konsekwencji klient otrzymuje pompę wprost dopasowaną do planowanych działań.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że wybór odpowiedniego urządzenia może być trudny. Właśnie dlatego nasi doradcy podpowiedzą, jaki silnik powinna mieć konkretna pompa i w jakiej sytuacji sprawdzi się ona najlepiej. Więcej informacji o specyfikacji produktu, w tym jego cechy i zalety, znajduje się w opisie konkretnej pompy.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.